Home / Tag Archives: болнинца

Tag Archives: болнинца

Еден загинат и четворица повредени во сообраќајка на раскрсницата Битола- Демир Хисар

Вчера  во 21,05 часот, во СВР- Битола, пријавена  е случена сообраќајна незгода  на Кукуречанска раскрсница на надвозникот од патот Р-1305 Битола – Демир Хисар. Во сообраќајната незгода учесници беа: ПМВ „Мерцедес 200” со битолски регитарски ознаки, управувано од лицето Сашо ...

Read More »