Don't Miss
Home / Tag Archives: ДДВ

Tag Archives: ДДВ

Владата го намали наградниот финд за “ Мој ДДВ “

Владата на денешната седница донесе одлука за намалување на наградниот фонд на наградната игра „Мој ДДВ, моја награда“ и за уплата на средствата во Фондот за помош и поддршка за справување со кризата предизвикана од коронавирусот КОВИД-19. Со заклучок на ...

Read More »

Градоначалничката Петровска и министерот Милевски лобираа за “ Мој ДДВ “

Денеска на Широк Сокак во Битола министерот за локална самоуправа, Горан Милевски и градоначалничката на општина Битола, Наташа Петровска пред битолчани ја промовираа мерката „Мој ДДВ“. – Денеска заедно со градоначалничката на Битола се вклучивме во кампањата „МојДДВ“. До денеска ...

Read More »

За Мој ДДВ на Широк Сокак

Денес 27.06.2019 година (сабота) во 12.00 часот, карванот МојДДВ е во Битола со промотивен штанд пред Веро 4 на Широк Сокак . По повод мерката поврат на 15 отсто од пресметаниот ДДВ, изјава за медиуми ќе дадат градоначалничката на општина Битола, г-ѓа Наташа ...

Read More »

За бизнистот со Светлост ќе и се стемни на министерката Канчевска

Управата за финансиска полиција поднесе кривични пријави против поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска, нејзиниот заменик Драган Недељковиќ и против Ѓ.Т., државен советник за финансиски прашања и раководител на сектор за финансии во Министерството за култура. Осомничени се за кривично ...

Read More »