Don't Miss
Home / Tag Archives: дебатата

Tag Archives: дебатата

За смената на Зврлевски Собранието ќе расправа во 15 часот

Наместо во вообичаениот термин во 11.00 часот денешната пленарна седница на која пратениците ќе гласаат по точката за разрешување на јавниот обвинител, Марко Зврлевски, ќе се одржи попладне. Од собраниските служби најавуваат дека на седницата за разрешување на Зврлевски ќе ...

Read More »