Home / Tag Archives: денар

Tag Archives: денар

Франција со отворена поддршка за Битолски весник

          Во четвртокот,на 5 декември, вo француската амбасада во Скопје, на негово барање беше примен сопственикот, директoр главен и одговорен уредник на Битолски весник, Менде Младеновски. На средбата  Менде Младеновски го запозна амбасадорот Кристијан Тимоние, со предизвиците со кои се ...

Read More »

Горивата поевтинуваат за половина денар

Бензините и дизел горивата од ноќеска на полноќ поевтинуваат за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши намалување на рафинериските и на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 3,13, односно ...

Read More »