Home / Tag Archives: денеска

Tag Archives: денеска

Штрајк на вработените во ЗК Пелагонија

                                   Вработените во ЗК Пелагонија денеска повторно стапија во штрајк.           Како и во претходните два наврати, така и овој пат тие штрајкуваа(т) пред Управната зграда, заради три неисплатени плати.           Тие тврдат дека иако редовно ги исполнуваат своите ...

Read More »

Потпишан Договорот со Грција

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас, денеска во Преспа го потпишаa договорот постигнат меѓу двете земји во врска со името. Според постигнатиот договор, официјалното име на земјава за севкупна употреба ќе биде ...

Read More »