Home / Tag Archives: дилер

Tag Archives: дилер

Уапсен дилер на дрога

СВР Битола поднесе кривична пријава против битолчанецот Г.З.(38) продавал наркотици. Во јуни годинава во Битола од страна на полицијата е извршен претрес во домот на пријавениот, при што се пронајдени две пакувања со тежина од 10,17 грама мешавина од „креатин” ...

Read More »

Кривична пријава против дилер на дрога

Триесет и тригодишниот Р.Т. од Битола добил кривична пријава бидејќи продавал наркотици. Р.Т. во повеќе наврати му продал на Г.В. пировалерон-прашкаста материја со слични својства на амфетаминот и екстази за сума од 6.000 денари, кој така набавениот пировалерон го овозможувал ...

Read More »