Don't Miss
Home / Tag Archives: Димитар

Tag Archives: Димитар

Оставка на директорот на ОУ “ Крсте Мисирков “

                                       Директорот на ОУ „Крсте Петков Мисирков” од Бистрица, Димитар Пипилевски преку писмо до медиумите соопшти дека поднесува оставка на својата функција. Според наводите во писмот  Пипилевски оставката ја пдонесува  заради тоа сто чувствува морална и етичка обврска оти ...

Read More »

Ја спукаа Апасиев и Павле Богоевски: Сороспијо една!

Вечерва на телевизија Телма се одвиваше жестока дебата меѓу пратеникот Павле Богоевски и Димитар Апасиев од Левица. Во еден момент Богоевски рече дека Апасиев станал професор во време на режимот на ВМРО-ДПМНЕ, на што тој жестоко реагираше. -Дали ми рече ...

Read More »