Don't Miss
Home / Tag Archives: додовски

Tag Archives: додовски

Адвокатот на Груевски цел на истрага на СЈО

Досегашниот претседател на адвокатската комора Никола Додевски поради притисоци и закани морал да се повлече од бранење на челниците на ВМРО ДПМНЕ во постапките што ги покрена СЈО, тврдат  обвинети, на кои Додевски им беше адвокат. Според нив, Додевски добил ...

Read More »

Талески на распит кај Катица Јанева

Градоначалникот на Битола  Владимир Талески, претпладнево, околу 11 часот, се појави во Основниот суд Скопје 1, на распит пред судија на претходна постапка за случајот „Транспортер”. Талески  во судот дошол со адвокатот Никола Додовски, кој е бранител и на претседателот ...

Read More »