Home / Tag Archives: евра Дојче веле

Tag Archives: евра Дојче веле

ЕУ ќе инвестира милјарда евра во Западен Балкан

Европската унија сака да инвестира во следните години околу милијарда евра во државите од Западен Балкан, изјави европскиот комесар за проширување Јоханес Хан. Тој нагласи во интервју за Дојче веле дека целта е подобро поврзување со ЕУ. Зборувајќи за самитот ...

Read More »