Home / Tag Archives: Финска

Tag Archives: Финска

Напад во Финска, двајца мртви

Попладнево се случил напад и во Финска, кога напаѓач со нож усмртил две лица, а ранил најмалку шест во југозападниот град Турку. Како што информираше финската полиција, напаѓачот е приведен откако му било пукано во нога. Турку е на југозападен дел ...

Read More »