Home / Tag Archives: Фокус

Tag Archives: Фокус

Камчев и Панделевски излегуваат од куќен притвор

Бизнисменот Јордан Камчев, Цветан Панделески и Ненад Јосифовиќ, осомничени во истрага на СЈО „Империја“, денеска излегуваат од куќен притвор, по одлука на Врховниот суд. Одлуката, како што неофицијално дознава Битолски весник била донесена уште во петокот, а се очекува во ...

Read More »

Бугарски Фокус: Раководството на ВМРО ДПМНЕ со бугарски пасоши

Филип Петровски, по потекло од Куманово, како што наведува бугарски „Фокус“, е познат како особено близок на семејството Груевски, а веќе успеал да ги снабди своите најблиски со бугарски пасоши. „Таткото на еден од најактивните борци против бугарско-македонските односи, Тихомир ...

Read More »

Кирацовски нов генерален секретар на СДСМ!?

 Нов генерален секретар на СДСМ најверојатно ќе биде Александар Кирацовски,  кој досега ја обавуваше функцијата  потпретседател на партијата. Според  пишувањето на Фокус, Кирацовски за генерален секретар на партијата ќе биде именува викендов,  кога Заев ќе го стокми својот тим на ...

Read More »

Успешна акцијата за солидарност со новинарите на Фокус

За помалку од десет дена, Здружението на новинари на Македонија преку акцијата за солидарен фонд успеа да собере најголем дел од потребните 9 илјади евра колку што новинарите на весникот Фокус треба да му исплатат на директорот на УБК  за ...

Read More »