Home / Tag Archives: форма

Tag Archives: форма

Биди дома-биди сликан

                                        Откако по појавата на пандемијата со корона вирусот беа прекинати првенствата во сите сите спортови, сите спортисти и спортски работници, како и најголемиот број граѓани се во домашен “карантин “           Голем број спортисти по препорака на ...

Read More »

За Чавков нема амнестија

Подгрупата за помирување го утврди Предлог текст на законското решение за амнестија за настаните од 27 април со кое нема да бидат опфатени нарачателите и организаторите на настаните од крвавиот четврток и официјално инфомираше претседателот на групата Рамчиловиќ . Ова ...

Read More »

Самураите подготвени за државното

Кик боксерите на кик-бокс клубот Самурај од Битола деновиве ги завршуваат подготовките за претстојното државно првенство во кик-бокс за сите возрасти, кое ќе се одржи в сабота во Штип во организација на Кик-бокс федерацијата на Македонија. Тренерот на Самурај, Тони ...

Read More »