Home / Tag Archives: Геровски

Tag Archives: Геровски

Геровски: Дали Заев ми се заканува

И новинарот Бранко Геровски вечерва реагираше на изјавата на премиерот Зоран Заев дека нема да дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и еден, како што рече, педер, да ја бутнат Владата. „ШОКАНТНА, ДИСКРИМИНИРАЧКА, ЗАКАНУВАЧКА И СРАМНА ИЗЈАВА НА ПРЕМИЕРОТ ЗОРАН ...

Read More »

Геровски обоен во боите на “Шарената револуција“

Додека Геровски со документи во рацете мавташе кон Палевски, тој врз него истури боја. „Ќе се извиниш или не. Еве ти револуција, фарбам со национални бои – шарената револуција трае. Те фарбам како што ти фарбаше згради. Јас не сум ...

Read More »