Home / Tag Archives: главниот

Tag Archives: главниот

Убиен главниот терорист во Барселона

Шпанската полиција потврди денеска дека е убиен Мароканецот Јанес Абујакуб (22) , главниот осомничен за извршување на минатонеделниот напад во Барселона. Претходно, каталонската полиција потврди дека денеска во Субиратс е убиен маж кој носел на себе нешто што личело на ...

Read More »