Home / Tag Archives: Ѓорги Сугарев

Tag Archives: Ѓорги Сугарев

Панихида за револуционерот Ѓорѓи Сугарев во Паралово

По повод 109 години од загинувањето на легендарниот бескомпромисен револуционер на македонската кауза Ѓорѓи Сугарев , на неговото вечно почивалиште во Паралово се одржа панихида во организација на општина Новаци. -Секоја година го одбележуваме загинувањето на Ѓорѓи Сугарев. Годинава чествуваме ...

Read More »