Home / Tag Archives: груевски (page 12)

Tag Archives: груевски

Груевски најави чистка во ВМРО ДПМНЕ

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ  и поранешниот премиер Никола Груевски во  интервју за ТВ Алфа рече  дека нема намера да се повлекува од лидерската позиција бидејќи е човек кој е победник на овие избори и човек кој што ја доби довербата ...

Read More »

Судиите почнаа да му вртат грб на Груевски

Нагласувајќи дека секој кој се огрешил пред законите и работел на штета на граѓаните ќе одговара и дека тоа важи и за градоначалникот на Општина Битола, Владимир  Талески, потпретседателот на СДСМ, Александар Кирацовски на денешната прес конфернција во седиштето на ...

Read More »

Талески на распит кај Катица Јанева

Градоначалникот на Битола  Владимир Талески, претпладнево, околу 11 часот, се појави во Основниот суд Скопје 1, на распит пред судија на претходна постапка за случајот „Транспортер”. Талески  во судот дошол со адвокатот Никола Додовски, кој е бранител и на претседателот ...

Read More »
error: Content is protected !!