Don't Miss
Home / Tag Archives: холивуд

Tag Archives: холивуд

Холивудскиот продуцент Перси Ван Липински во Битола

Холивудскиот продуцент Перси Ван Липински ја продолжи својата посета во Битола за да се сретне со градоначалникот Владимир Талески и ди ги договорат трите проекти кои заедно ќе ги реализираат. Тие се договорија за снимање на заеднички документарен филм, игран ...

Read More »

Холивуд се моли за славната комичарка

Холивуд се моли за славната комичарка Џоан Риверс (81) која по операцијата на гласните жици престанала да дише и од четвртокот е во критична состојба. Префрлена е на интензивна нега а лекарите ја држат во вештачка кома. Нејзината ќерка Мелиса ...

Read More »