Home / Tag Archives: интерес (page 2)

Tag Archives: интерес

Ахмети: Поделбата на Македонија не е во интерес на Албанците од Македонија

Лидерот на ДУИ Али Ахмети вчера вечер во емисијата „Патот кон“ во Алсат-М зборуваше за настанот кој се случи минатата недела во Дива населба во Куманово, каде што беа убиени 22 лица, од кои 8 полицајци. Тој тврдеше дека ги ...

Read More »

Незапамтен интерес за Манифестацијата на Битолски весник “Избираме најуспешни битолчани“

Интересот за годинашната, 16. по ред традицонална манифестација на Битолски весник “ Избираме најуспешни битолчани за 2014 “ ги надмина сите очекувања. Во Редакцијата на Битолски весник, на е- маил адресата bitolskivesnik@yahoo.com, како и на порталот на Весникот постојано пристигнуваат ...

Read More »

Огромен интерес кај битолчани на Саемот за вработување

Повеќе од 60 компании се претставија на денешниот  Саем за вработување, кој се оддржа во  Битола. Фоајето на Народниот театар во Битола беше претесно да ги прими граѓаните кои бараат пристојна работа. Имаше заинтересирани од сите возрасти, и подеднакво и ...

Read More »
error: Content is protected !!