Don't Miss
Home / Tag Archives: измама

Tag Archives: измама

Битолчанец зел 180.000 денари во кредитна измамa

 СВР Битола поднесе кривична пријава против 29-годишниот битолчанец  Т.Р. поради основано сомневање дека со измама зел 180.000. денари. Битолчанецот го убедил на измаменото лице дека тие пари се потребни за аплицирање и аванс за да добие кредит од 10.000 евра.

Read More »

МВР поднесе кривични пријави против четворица за „злосторничко здружување„ и „компјутерска измама“

Против четири лица ќе биде поднесена кривична пријава за „злосторничко здружување„ и „компјутерска измама“ во врска со вчерашниот избор на песна за Евровизија каде како награди се предвидени вкупно 45.000 евра, средства обезбедени од Министерството за култура. МВР соопшти дека ...

Read More »