Don't Miss
Home / Tag Archives: јас

Tag Archives: јас

Заев: Ако Пендаровски изгуби одиме на избори

Ако не победи кандидатот на СДСМ за претседател, Стево Пендаровски, спремен сум да разговарам со опозицијата за предвремени парламентарни избори, рече премиерот, Зоран Заев во вечерашната дебата на Канал 5. -Тоа би и дало кредибилитет на опозицијата да повика на ...

Read More »

Општината тоа сум јас

Во минатите неколку броеви надолго и нашироко пишувавме за суетната политика  на сега веќе екс градоначалник на Битола Владимир Талески, кој откако партијата го чкртна од трката за нов мандат заминува во историјата. И таман помисливме дека не вреди повеќе ...

Read More »