Home / Tag Archives: Јовановски

Tag Archives: Јовановски

Боки:Осудетете ме, да не се мачиме!

Oбвинетиот Бојан Јовановски во директно испрашување на сопругата на бизнисменот Орце Камчев, Ана, ја праша дали се сеќава на гала-вечерите организирани во нивната, како што рече „велелепна палата”. „Дали се сеќавате на гала-вечерите организирани во вашата велелепна палата”, рече Јовановски. ...

Read More »

Потврден притворот на Владо Јовановски и Борис Дамовски

Апелациониот суд донесе одлуука и ги потврди притворите на режисерот Борис Дамовски, актерот Владо Јовановски и Горан Ѓошевски некогашниот шеф на обезбедувањето на Трајко Вељаноски. Информацијта предмалку ја потврдија од скопска апелација за тв 24. Денеска беше одржана јавна седница ...

Read More »

Притвор и за Владо Јовановски

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Јавно обвинителство и му определи 30 дена притвор на Владо Јовановски, кој се сомничи за делото Терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста од член 313 од Кривичниот законик. Пратеникот Крсто Мукоски ...

Read More »