Home / Tag Archives: јутјуб

Tag Archives: јутјуб

“Поткуп “ одложен за 27 септември

Судот го одложи рочиштето за случајот „Поткуп” и покрај тоа што беа исполнети сите услови за истото да се одржи денес. Судијката Дијана Груевска-Илиевска го закажа следното рочиштето за 27 септември поради барањето на одбраната на обвинетиот Зоран Заев за ...

Read More »

На Јутјуб се појави снимка на која Заев наводно бара поткуп од струмички бизнисмен

Интернет порталите попладневно емитуваат видео кое се појавило на На Јутјуб објавено од непознат корисник (hm home) на кое наводно се слуша разговор меѓу градоначалникот на Струмица Зоран Заев и еден локален бизнисмен. На видеото се слуша како наводно Заев ...

Read More »