Don't Miss
Home / Tag Archives: Камчевска

Tag Archives: Камчевска

Канчевска давала тендери и на луѓе кои не можела да ги смисли?

Пред малку во судница во Кривичниот суд одекнаа пет бомби, кои СЈО ги предложи како доказ во случајот Тендери во кој првобвинета е екс министерката Елизабета Канческа Милевска. Четири од разговорите се од 2011, а еден од 2013, а главни ...

Read More »

Аудио проекција за тендерите на Камчевска

На обвинителна клупа денеска треба да седне поранешната министерка за култура Елизабета Канческа–Милевска, која е првообвинета во случајот „Тендери“, кој се однесува на изведување градежни работи на Музејот на македонската борба за државност и самостојност во Скопје. Судењето ќе продолжи ...

Read More »

И Канчевска куртули од притвор

Судот објави нови одлуки по барањата за притвори од страна на СЈО, според кои Кривичниот совет го одбил барањето за мерка притвор за Елизабета Канческа-Милевска, Владимир Пешевски и Тони Трајковски, градоначалникот на Гази Баба. Донесена е одлука да им се ...

Read More »