Don't Miss
Home / Tag Archives: каса

Tag Archives: каса

Украдена касата на ЈП „Нискоградба“

Доцна синоќа, во периодот меѓу 23и 2 часот по полноќ, засега непознати провалници извршија грабеж во наплатниот центар на јавното претпријатие „Нискоградба“- Битола, кој се наоѓа во центарот на градот. Според сознанијата на „Битолски весник “ провалниците грабежот го извршиле ...

Read More »

Адвокатите ја испразнија благајната на Клиничката болница!?

Позната адвокатска канцеларија од Битола деновиве ја испразнила касата на Клиничката болница во Битола, јавувуваат извори на порталот на Битолски весник. Според информациите на порталот, откако го добија спорот против Клиничката болница во Битола, која претходно тие ја бранеа, познатата ...

Read More »