Don't Miss
Home / Tag Archives: концерти

Tag Archives: концерти

Концерти на „Електрични оргазам“ и „Бернајс пропаганда“ утревечер на Широк Сокак

Познатиот белградски рок бенд „Електрични оргазам“, како и  „Бернајс пропаганда“ се главни звезди на фестивалот „Битола отворен град 2016” во организација на Младински културен центар Битола. Двата бенда утревечер , 25 јуни, ќа настапат на големата сцена под отворено небо ...

Read More »

Празник за љубителите на класичната музика

Познатиот виолинист Антал  Залаи од Унгарија, во понеделник ќе одржи концерт со почеток од 20 часот во рамки на Меѓународниот фестивал на сериозна музика, “Интерфест 2014“. На годинашниот фестивал, како и во изминатите 22 години се одржува под покровителство на ...

Read More »