Home / Tag Archives: Крафтверк

Tag Archives: Крафтверк

Утревечер спектакуларен музички омаж на култната група “Крафтверк“ во Центарот за култура

Утревечер, во Центарот за култура во Битола, за сите љубители на квалитетната музика за првпат во градот ќе се одржи омаж на култната европска и светска група “Крафтверк“. -Ќе бидат изведени нивните најпопуларни музички хитови со нови аранжмани кои ексклузивно ...

Read More »