Home / Tag Archives: Крит

Tag Archives: Крит

Силен земјотрес го стресе Крит

Силен земјотрес со јачина од 5.3 степени според Рихтеровата скала го погди грчкиот остров Крит, соопшти Грчкиот институт за геодинамика.Епицентарот на земјотресот бил во близина на крајбрежниот град Иерапетра, односно на 60 км југоисточно од градот Ираклион. Иако потресот бил ...

Read More »