Home / Tag Archives: круг

Tag Archives: круг

Симболот “Ракување “ избрано за најдобро решение за влезот во Битола

             По објавениот јавен повик со наслов „Круг на јарболите“, објавен од Општина Битола за решение на кружниот тек на влезот во градот од страната на Прилеп, денес пред јавноста беа претставени притигнатите идејни решенија и победничкиот проект.  Градоначалничката на Општина ...

Read More »

Спасовски: Полицијата беше на висина на задачата

По долго време Република Македонија е горда што имаше фер, демократски и мирни избори, оцени денеска на прес-конференција министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски по завршување на вториот круг од изборниот процес на Локалните избори и се заблагодари на полицијата ...

Read More »

Народниот правобранител ги објави броевите за пријавување на изборни нерегуларности

Народниот правобранител Иџет Мемети информира дека в недела 29 октомври, на денот на одржување на вториот круг од Локалните избори 2017, сите седум канцеларии на Народниот правобранител во Скопје, Битола, Кичево, Куманово, Струмица, Тетово и Штип, ќе бидат отворени за ...

Read More »

Петровска: Ќе победам во првиот изборен круг

Кандидатот за градоначалник на Битола од СДСМ и коалицијата Наташа Петровска и носителот на листата кандидати за советници Валентин Груевски во придружба на сопартијци, денеска остварија средба со бизнисмени кои своите фирми ги имаат лоцирано во т.н. Стара индустриска зона ...

Read More »