Home / Tag Archives: кутии

Tag Archives: кутии

ВМРО:Народни стражи ќе ги чуваат гласачките кутии

Во отсуство на реакција од страна на државните институции ние како партија ќе се саморганизираме со народни стражи – гарант на демократијата и граѓанската волја, најави денеска Спиро Ристовски, претседател на Републички изборен штаб на ВМРО-ДПМНЕ. -Тимови од ВМРО-ДПМНЕ се на ...

Read More »

Битола избра живот

Животот не е никогаш проста приказна, со себе носи многу падови и станувања. Животот е исполнет со многу предизвици но на крајот од него секогаш ќе се запрашате дали сте оставиле вредности за идните генерации. И ние денес, а и ...

Read More »

Рускиот авион имал проблем со крилата

Последните зборови на членовите на посадата на рускиот воен авион, кој се урна во неделата, укажуваат дека леталото имало проблем со делови на крилото. На снимките од црните кутии може да се слушне како капетанот Роман Волков неколку моменти пред ...

Read More »