Home / Tag Archives: квалификации

Tag Archives: квалификации

Вардар старо- нов шампион, Пелистер во Лигата на Европа

Со одигрувањето на натпреварите од последното коло заврши  годинашната  фудбалска сезона. Нов шампион е екипта на Вардар, која ќе игра во квалификациите за Лигата на шампиони. Екипите на  Шкендија, Работнички и Пелистер, како победник во Купот на Македонија, ќе се ...

Read More »