Home / Tag Archives: Лабина Митевска

Tag Archives: Лабина Митевска

Лабина Митевска си заминува од „Браќа Манаки“

Aктерката и продуцентка Лабина Митевска, годинава нема да го продолжи својот четврт по ред мандат како директор на Фестивалот на кинематографите во Битола. Лабина, која во моментов се наоѓа надвор од Македонија, не конкурираше за директор во предвидениот 12 дневен ...

Read More »

Однесувањето на дел од филмската екипа “ До балчак “ беше недолична

Во врска со инцидентот што се случи на претпладневната прес-конференција на која режисерот Столе Попов, отворањето на Фестивлот го нарече селска манифестација реагираше со своја изјава директорката на фестивалот “ Браќа Манаки “ Лабина Митевска. – Како фестивал се трудиме ...

Read More »