Don't Miss
Home / Tag Archives: линија

Tag Archives: линија

Пендаровски:Потребно ни е сега единство

Претседателот, Стево Пендаровски, во денешното обраќање пред нацијата рече дека на Самитот на лидерите на ЕУ, каде не беше постигнат консензус за отворање преговори со Македонија, биле предложени и идеи за поинаков пристап на Унијата кон Македонија и кон Албанија. ...

Read More »

Кирацовски: Отворена линија Заев-Ципрас

Генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацоски во вечерашното гостување на телевизија 24 рече дека премиерот Зоран Заев и грчкиот премиер Алексис Ципрас се во постојана телефонска комуникација. -Телефонски разговори меѓу Заев и Ципрас има постојано. И од вчера до денес ...

Read More »

Тројца “пелистерци “ во Вардар!?

Во Пелистер продолжува распродажбата на фудбалери. Речиси се е договорено за тројца „пелистерци“ да го облечат „црвено-црниот“ дрес оваа зима. Тоа се Јован Попзлатанов, Кристијан Тошевски и Матеј Цветановски. Тошевски е сениорски репрезентативец и игра на бековска позиција. Јован Попзлатанов ...

Read More »

“Жешка“ телефонска линија Вучиќ- Заев

Македонскиот премиер Зоран Заев и српскиот претседател Александар Вучиќ денеска во 12 часот телефонски ќе разговараат за последните случувања во односите меѓу Белград и Скопје и повлекувањето на целиот персонал од Амбасадата на Србија во Македонија, пренесуваат српските медиуми. Шефот ...

Read More »