Home / Tag Archives: лицето

Tag Archives: лицето

Притвор за таткото монструм

Основното јавно обвинителство Битола донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице на возраст од 58-години, осомничено дека сторило три продолжени кривични дела „полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“ од член 188 сав 1 во врска ...

Read More »

Урко помина со условна пресуда

За директниот судир во кој на 27 јули лани почина 22-годишниот Стојанчо Андонов на булеварот Борис Трајковски во Скопје, обвинетиот Дејан Митровски – Урко, вработен во Шестата управа на МВР и поранешен шеф на обезбедувањето на експремиерот и актуелен лидер ...

Read More »