Home / Tag Archives: Љубомир

Tag Archives: Љубомир

Лисици за Катица Јанева

Блокиранa е улицата во која се наоѓа домот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во Скопје, која во моментов се приведува. Таа вчера повеќе од четири часа даваше исказ во обвинителството за гонење криминал и корупција во врска со случајот ...

Read More »

Љубомир Јовевски го сменува Зврлевски

Владата на денешната седница одлучила да му предложи на Собранието за државен јавен обвинител да го именува Љубомир Јовески, кој е член на Советот на јавни обвинители, соопшти владината прес-служба. „Владата на Република Македонија оваа одлука, освен врз основа на ...

Read More »