Home / Tag Archives: Металург

Tag Archives: Металург

Вардар го одбрани купот

Ракометарите на Вардар се победници на Купот на Македонија, откако попладнево го совладаа Металург со 30-26, во финалето во Битола. Вардар е првиот клуб со пет триумфи едноподруго во националниот куп. Воедно, „црвено-црните“ ја освоија четвртата двојна круна по ред ...

Read More »

Пораз за битолските “аптекари”

(Еурофарм Работник- Металург 22:24) Ракометарите на Металург со победа над Еурофарм Работник ја завршија сезоната во домашното првенство. Во првиот натпревар од последното 10.коло на Плејофот, одигран во спортската сала „Младост” во Битола, Металург го победи Еурофарм Работник со 22-24 ...

Read More »