Home / Tag Archives: Михахловски

Tag Archives: Михахловски

Тони Михајловски бара слобода за Игор Југ

  Игор Југ, осомничен за насилствата во Собранието, кого полицијата вчера го уапси во Куманово, ја издржува определената мерка притвор од осум дена. По предлог на Основното јавно обвинителство Скопје, судот при крајот на април годинава со Решение на осомничениот ...

Read More »