Home / Tag Archives: Младнеовски

Tag Archives: Младнеовски

УБК го режирала упадот во Парламентот

На денешното рочиште за случајот  “27 април” се случи пресврт, бидејќи обвинетиот Стефан Младеновски го разоткри целосното сценарио за “Крвавиот четврток”. Тој како организатори на упадот во Собранието ги посочи Александар Василевски Нинџа и Владимир Атанасов, тогашниот директор на УБК. ...

Read More »