Home / Tag Archives: мото-трка

Tag Archives: мото-трка

Грција останува главна база за тренинг за мото-кросистите

Најголем дел од македонската мото-репрезентација на Македонија, односно возачите кои се натпреваруваат во Источно- европскиот шампионат поради ладното време и немањето услови за тренинг во Македонија, викендите ги поминуваат во Грција. На патеката во Толемаида, Грција, меѓу македонските репрезентативци беа ...

Read More »

И официјално: Кико втор, Жолтио трет

Со неодржувањето на последната трка од Источно европскиот шампионат во мото- крос, која требашеда се одржи во Молдавија, заврши ова сезона за најдобрите возачи од Југоисточна Европа. Според официјалните резултати од мото федерацијата на Македонија, битолските мото-кросисти ги потврдија неофицијалните ...

Read More »