Don't Miss
Home / Tag Archives: Муковски

Tag Archives: Муковски

Притвор и за Владо Јовановски

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Јавно обвинителство и му определи 30 дена притвор на Владо Јовановски, кој се сомничи за делото Терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста од член 313 од Кривичниот законик. Пратеникот Крсто Мукоски ...

Read More »

Лисици и за пратеникот Крсто Муковски

Пратеникот Крсто Муковски предмалку, со полициска придружба и лисици на рацете, беше донесен во Кривичниот суд, каде што ќе биде изведен пред судија на претходна постапка. Тој заедно со уште 35 приведени се сомничат за насилството што се случи на ...

Read More »