Home / Tag Archives: него

Tag Archives: него

Пендаровски во Битола побара двојно повеќе гласови

                            Кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски на вечерашниот завршен митинг во Битола, на кој присуствуваше премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи Никола Димитров, побара битолчани в недела масовно да излезат на гласачките места и да ...

Read More »

Фантоми

Избирачкиот список повторно е актуелен во државата. Со распишувањето на референдумот, избирачкиот список повторно го сврте вниманието на македонската јавност. Иако граѓаните сеуште имаат време да проверат дали ги има во избирачкиот список или не и дали некој им го ...

Read More »

Наташа го суспендира Бончановски од работа

Екс секретарот на Општина Битола и раководител на Одделението за финансии, Слободан Бончановски е суспендиран од работа. Боначновски е суспендиран врз основа на членот 80 од Законот за административни службеници, според кој административен службеник може да биде суспендиран од институцијата ...

Read More »

“Бит фест“ пералница за пари

Битолското културно лето, популарно наречено од неговиот творец Владимир Талески било пералница за перење пари. Средствата во износ од над 220.00 евра  колку што Талески потрошил за годинашниот Бит фест Талески ги делел без никакви критериуми и по свој вкус. ...

Read More »