Home / Tag Archives: нема

Tag Archives: нема

СЈО бара затвор за Кочан и враќање на парите

На денешното судско рочиште за предметот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеад Кочан и уште две физички и три правни лица, обвинителството ги изнесе завршните зборови по што одбраната побара одлагање за нивните завршни зборови, а судот одлучи завршните зборови ...

Read More »

ВМРО:Народни стражи ќе ги чуваат гласачките кутии

Во отсуство на реакција од страна на државните институции ние како партија ќе се саморганизираме со народни стражи – гарант на демократијата и граѓанската волја, најави денеска Спиро Ристовски, претседател на Републички изборен штаб на ВМРО-ДПМНЕ. -Тимови од ВМРО-ДПМНЕ се на ...

Read More »

Нема ебола во Македонија

Нема ебола во Македонија соопштија од Министерството за здравство по пристигнатите резултати од лабараторијата во Германија. Британецот Џефри Колинс немал ебола, покажале резултатите од Клиниката во Хамбург, соопшти  д-р Јованка Костовска, раководителка на Секторот за превентивна здравствена заштита во Министерството ...

Read More »