Home / Tag Archives: нова битола

Tag Archives: нова битола

Во Нова Битола засадени листопадни и зимзелени дрвца

Акцијата „Ден на дрвото“ денеска  се одржа во урбана средина, во Нова Битола каде на отворени површини беа засадени листопадни и зимзелени дрвца. Акцијата ја организираше општина Битола во соработка со локалните јавни претпријатија, и освен претставници на администрацијата и ...

Read More »

Битолчанец почина откако колегата го прегази со градежна машина

Вчера околу 13,40 часот во Битола во просторот на станбено-деловениот објект во изградба лоциран на ул.„Васко Карангелевски“ во  Нова Битола, во сопственост на градежното претпријатие „Пелистер“, З.М.(47) од Битола возач на работна машина „Бобкет“, извршувајќи работни задачи насипување на стопи, враќајки ...

Read More »

Запален “ ауди А 4” во Нова Битола

Во Битола повторно се јавија “пироманите “ . Денеска ,рано утрово, во еден часот по полноќ во битолската полиција е регистриран случај на опожарено возило во Нова Битола. Станува збор за автомобил марка „ауди А 4”, кое според полицијата не ...

Read More »