Home / Tag Archives: очи

Tag Archives: очи

Мицкоски: Да ги напуштиме политиките на поделби

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во велигденската честитка до граѓаните порача дека треба да се се напуштат политиките кои водат до поделба на табори, прават граници и подигаат вештачки ѕидови. -Многу семејства денес живеат во неизвесност, сиромаштија и несигурност. Јас ја ...

Read More »

Македонија Елдорадо за странските инвестиции

Странските инвеститори во Македонија различно се офајдувале од бизнис условите што ги договарале со претходната Влада. Даночни и царински ослободувања, бесплатна инфраструктура, пари за градба на објекти, обуки на вработени, субвенционирање на плати, ослободување од придонеси. Списокот со државни поволности кои ...

Read More »

Хан – Заев на средба во “ четири очи”

Еврокомесарот за соседска политика и проширување на Европската унија, Јоханес Хан, пристигна во Владата каде ќе одржи средба со премиерот на Република Македонија, Зоран Заев. Хан за време на посетата има предвидено средба со делегација на Владата и ќе присуствува ...

Read More »