Home / Tag Archives: Осмата

Tag Archives: Осмата

За смената на Зврлевски Собранието ќе расправа во 15 часот

Наместо во вообичаениот термин во 11.00 часот денешната пленарна седница на која пратениците ќе гласаат по точката за разрешување на јавниот обвинител, Марко Зврлевски, ќе се одржи попладне. Од собраниските служби најавуваат дека на седницата за разрешување на Зврлевски ќе ...

Read More »