Don't Miss
Home / Tag Archives: осум

Tag Archives: осум

Во судот одекнаа 8 бомби од „Титаник 2“

Осум бомби оддекнаа на денешното рочиште за случајот „Титаник 2“ , во кој меѓу обвинетите се екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, и лидерот на ДПА, Мендух Тачи. Главниот соговорник во разговорите е Драган Павловиќ Латас, а негови соговрници се ...

Read More »

Осум дена притвор за Игор Југ

Осум дена притвор му е определен на Игор Југ, осомничен за насилствата во Собранието, кого полицијата вчера го уапси во Куманово. Од Јавното обвинителство за ТВ 21 велат дека уште вчера веднаш бил упатен на извршување на определената мерка. По ...

Read More »