Home / Tag Archives: отвореност

Tag Archives: отвореност

Општината ќе биде отворена и услужна за сите граѓани

-Идната локална самоуправа предводена од СДСМ и коалициските партнери ќе биде отворена,услужна за сите граѓани- изјави денеска кандидатката за градоначалник на Битола од редовите на  СДСМ, Наташа Петровска. -Креирањето на буџетот ќе биде токму инспириран од потребите на граѓаните. Граѓаните ...

Read More »