Home / Tag Archives: патници

Tag Archives: патници

Двајца патници во тешка состојба по сообраќајката кај Лесковац

Две патнички од македонскиот автобус, кој вчера имаше тешка сообраќајна несреќа кај Лесковац, се уште се во животозагрозувачка состојба. Тие се наоѓаат во Клиничкиот центар во Ниш и приклучени се на апарати за дишење, додека останатите четири лица кои беа ...

Read More »

Маж и две жени мегу загинатите патници кај Лесковац

Маж и две жени се тројцата загинати во тешката сообраќајна несреќа што се случи ноќеска околу 1.40 часот, кога на влезот во Лесковац, Србија се преврте македонски автобус, пренесе изјава од лесковачката болница српската агенција Бета. Во тек идентификацијата на ...

Read More »

Руски воен авион со 91 патник се урна во Црното Море

Авион од типот Ту-154 на руското Министерство за одбрана со 91 патници и членови на екипажот се урна во водите во источниот дел на Црното Море, јави ТАСС. Министерството за одбрана на Русија соопшти дека спасувачките служби утрово на шест ...

Read More »

Италијанскиот пилот бил искусен, но времето било многу лошо

Пилотот Франческо Монтањер, претседател на аматерскиот спортски аероклуб „Тревизо“, кој управувал со приватниот авион „пајпер Па 34-200 Т сенека“ што падна вчера попладне кај Кожле, Велес, бил искусен и добар пилот. Летови како вчерашниот од Тревизо до Скопје, долг 800 ...

Read More »

Продолжува истрагата за сообраќајната несреќа во Турција

Продолжува истрагата за сообраќајната несреќа во Турција кога туристички автобус од Македонија во сопственост на скопската фирма „Бога транспорт“ со скопски регистарски таблички удрил во камион со приколка, во близина на градот Малкара. Во притвор се двајцата возачи, на автобусот ...

Read More »

Возило излета од патот кај Битола, патниците заробени во него

Заробени во возилото останале патниците откако утрово со својот автомобил излетале од патот во близина на Битола, кај исклучувањето за Демир Хисар. Возилото, со видни оштетувања, беше покрај патот, а како што информираат од полициската екипа, која го чуваше просторот, ...

Read More »

Малезискиот авион најверојатно се урнал

Патничкиот авион на малезиската компанија „Ер Азија“, што денеска исчезна над Јаванското Море со 162 патници и членови на екипажот, најверојатно се урнал, изјави индонезискиот заменик претседател Мухамад Јусуф Кала. Според Кала индонезиските власти немаат информации за можна локација на ...

Read More »

“БМВ“ излета од патот за Прилеп, петмина повредени

Пет лица се повредени и веднаш се пренесени во битолската Клиничка болница по сообраќајната несреќа што се случи рано изутрината на патот Битола – Прилеп. Несреќата се случила околу  7.50 часот, кога “бмв“  со битолски регистерски таблички од засега непознати ...

Read More »