Home / Tag Archives: починат

Tag Archives: починат

Костовска: Се испитува дали пациентот починал од ебола

Од Универзитетската клиника за инфективни болести и фебрилни состојби сме информирани дека денеска околу 15 часот е примен пациент со тешка, брзопрогресирачка клиничка слика и неконтактибилен, донесен со возило на Итна медицинска помош од хотелот каде престојувал. И покрај преземените ...

Read More »