Home / Tag Archives: подобро

Tag Archives: подобро

Мицкоски: Да ги напуштиме политиките на поделби

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во велигденската честитка до граѓаните порача дека треба да се се напуштат политиките кои водат до поделба на табори, прават граници и подигаат вештачки ѕидови. -Многу семејства денес живеат во неизвесност, сиромаштија и несигурност. Јас ја ...

Read More »