Home / Tag Archives: поевтинување

Tag Archives: поевтинување

Бензините поевтинуваат за 1,5, а дизелот поскапува за 0,5 денари

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 1,5 денари од литар, а дизелот поскапува за 0,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се продава за 70,50 за литар, а ЕУРОСУПЕР БС-98 за 72,50 денари. Новата ...

Read More »

Поевтинуваат горивата за два денари

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се намалуваат во просек за 3,78%, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95, ЕУРОСУПЕР БС-98, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и Екстра лесно масло за домаќинство (ЕЛ-1) се ...

Read More »